blog-post1

BTSO

MUTFAK AKADEMİ NEDİR?


BTSO Mutfak Akademi, günümüzde oldukça gelişmiş olan ve günden güne büyüyen mutfak sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Mesyeb bünyesinde kurulan bir eğitim kurumudur.

BTSO Mutfak Akademi’de alanında uzman eğitimciler tarafından verilecek olan 6 aylık staj ve eğitimi içeren sertifika programları ile aşçı yardımcıları, pastacı, pideci ve servis elemanları yetiştirilecektir. Eğitimler, mutfak sektörüne ait teknikleri öğrenmek ve kariyerlerine bu alanda devam etmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. BTSO Mutfak Akademi, Aşçı Yardımcısı, Pastacı, Pideci ve Servis Elemanı olmak üzere 4 farklı branşta eğitim programı sunmaktadır.


BTSO Mutfak Akademi'de verilecek eğitimler ile Bursa ilinde iş gücüne dahil olamayan kişilere meslek kazandırılması amaçlanmaktadır. Sektörde deneyimli eğitmenler katılımcılara rehberlik edecektir. Son teknoloji ekipmanla özel olarak tasarlanmış mutfaklarda, sektördeki işletmelerde uygulanan tüm teknikler teorik ve pratik dersler aracılığıyla öğretilecektir.

Sektördeki çeşitli kuruluşlarla yapılan iş birlikleri ile öğrencilere farklı deneyimler kazandırılması hedeflenmektedir. Programı başarıyla tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimize, akademi tarafından belirlenen işletmelerde staj ve istihdam olanağı sağlanabilecektir.

NEDEN BTSO MUTFAK AKADEMİ?
İstihdam Desteği

Eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlerimizin Btso ve Buysad üye iş yerleri olan işletmelerde istihdam edilmesi hedeflenmektedir.

Çeşitli Alanlarda Gelişim İmkanları

Başvuru değerlendirmeleri sonrasında eğitime hak kazanan kursiyerlerimiz sadece mutfak alanında değil sosyal ve iş hayatında iletişim, diksiyon, kişisel gelişim, girişimcilik, çevre koruma, meslek etiği, araştırma teknikleri, iş organizasyonu, iş güvenliği ve işçi sağlığı gibi alanlarda eğitim alma fırsatına da sahip olacaktır.

Mesleki Rehberlik ve Danışmanlık Hizmeti

Eğitim süresince kursiyerlerimize Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve Meslek danışmanlarınca iş arama becerileri eğitimi verilecek ve eğitim sonrasında genel olarak eğitim aldıkları alan ile ilgili firmalara ihtiyaç doğrultusunda yönlendirmeler yapılacaktır.

MEB Onaylı Sertifika

Eğitim sonunda katılacakları sınav ile başarıyla mezun olan kursiyerlerimize İşkur, Butgem ve Btso imzalı Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

2017 BTSO MUTFAK AKADEMİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR