blog-post1

BAŞKANIN

MESAJI


Bursa iş dünyasi olarak “Bursa Büyürse Türkiye Büyür” mottosuyla standartlara uyan değil, standartları belirleyen bir Bursa hedefine doğru önemli adımlar atmaya devam ediyoruz.

Bugün yıllık 13 milyar dolarlık ihracatı ile ülke ekonomomizin nitelikli büyümesine öncülük eden kentimizde her bir firmamız üretimi, ihracatı ve istihdamıyla Bursa’ya ayrı değer katıyor.

Bizler de ekonomimize yeni girişimciler yetiştirmenin yanı sıra şirketlerimizin çalışanlarının da gelişimine ve sektörlerimizin nitelikli personel ihtiyacını karşılayan adımlar atmaya devam ediyoruz.

Çünkü ekonomik büyümenin kalitesini insan kaynağımızın niteliğinin belirlediğini biliyoruz.

Bu vizyonla 2014 yılında hayata geçirdiğimiz BTSO Akademi Projemiz ile alanında uzman isimleri 13 bini aşkın üyemizle buluşturmayı başardık.

BTSO Eğitim Vakfı bünyesinde hizmet veren BUTGEM’de ise her yıl 3 bine yakın kişiye mesleki eğitim vererek, nitelikli istihdama katkı sağladık.

Şimdi de yeni iş dünyasının talepleri doğrultusunda mutfak sanatları alanında yeni bir eğitim programına start verdik.

Bildiğiniz gibi gastronomi hem dünyada hem de Türkiye’de yaygınlaşan, ülkelerin tanıtımına ve ekonomisine büyük katkı sağlayan bir alan. Bursa’mız da bu alanda çok önemli bir potansiyele sahip.

Bizler de günümüzde oldukça gelişmiş ve günden güne büyüyen mutfak sektörünün nitelikli istihdam talebine cevap vermek için BTSO Mutfak Akademi programını hayata geçirdik.

Eğitimlerimizde sektörümüzün talepleri doğrultusunda aşçı yardımcısı, pideci, pastacı ve servis alanlarında kalifiye personel yetiştireceğiz.

Sektörün öncelikli ihtiyaçlarını karşılamak için hazırladığımız eğitimlerimizde, başta kadınlarımız ve gençlerimiz olmak üzere dezavantajlı grupların istihdama daha fazla katılmasını hedefledik.

Oda ve borsalar arasında bir ilk olan BTSO Mutfak Akademi projemizin kentimize ve sektörümüze büyük faydalar getirmesini temenni ediyor, eğitimlere katılan tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum.

İbrahim BURKAY
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı

2017 BTSO MUTFAK AKADEMİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR